پروژه ها

پروژه های انجام شده

شرکت فنی مهندسی آسان پالایش زیست بوم، با تکیه بر دانش فنی و تجربیات هم راستا با صنعت تصفیه آب و فاضلاب و با استفاده از بروزترین روش های تصفیه، به اجرای پروژه های مرتبط با این صنعت در زمینه های مشاوره، طراحی، ساخت، نصب و اجرا در نقاط مختلف کشور اقدام نموده است. هدف از تاسیس این شرکت ایجاد یک کار آفرینی سبز بر پایه  محورهای اصلی توسعه پایدار در جامعه کنونی است که با بهره گیری از دانش و تخصص مهندسان مجرب و دراختیار داشتن نرم افزارها و تجهیزات روز دنیا محقق شده که در نهایت منجر به تولید محصولاتی با هدف تصفیه انواع مختلف فاضلاب های صنعتی و بهداشتی بصورت کاملا بهینه، به آسانی و با کمترین هزینه ممکن و شده است.

پروژه بهینه‌سازی تصفیه‌خانه فاضلاب فاز 14 پارس جنوبی

این تصفیه‌خانه با ظرفیت 700 مترمکعب جهت تصفیه فاضلاب بهداشتی برای تولید پساب با استاندارد خروجی آبیاری فضای سبز طراحی گردیده است. روش تصفیه فاضلاب در این تصفیه‌خانه لجن فعال با استفاده از فرآیند هوادهی گسترده می‌باشد.
به دلیل عدم طراحی مناسب چربی گیر در ابتدای تصفیه‌خانه و همچنین عدم طراحی واحد ذخیره لجن برای آن واحد، مخزن هوادهی تصفیه‌خانه مذکور دچار افزایش سن لجن و تجمع چربی بر روی مخزن هوادهی شده که نهایتاً منجر به کاهش راندمان تصفیه‌خانه شده بود که تیم کارشناسی این شرکت با ارائه راه‌کارهای مناسب، مشکلات فوق را مرتفع نموده و تصفیه‌خانه را در شرایط ایده آل تحویل بهره‌بردار نمودند. ازجمله اقدامات این شرکت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • طراحی چربی گیر جهت استقرار در ورودی تصفیه‌خانه.
 • طراحی آشغال‌گیر دستی.
 • ارائه برنامه زمانی جهت تخلیه لجن مازاد.
 • آموزش مجدد بهره‌برداری از تصفیه‌خانه مذکور.
آسان پالایش زیست بوم-پروژه
آسان پالایش زیست بوم-پروژه

پروژه طراحی مخزن متعادل ساز تصفیه‌خانه فاضلاب فاز 14 پارس جنوبی

به دلیل عدم وجود مخزن متعادل ساز در ابتدای تصفیه‌خانه فاضلاب بهداشتی، فاضلاب با شدت ‌جریان متغیری وارد تصفیه‌خانه شده که منجر به کاهش راندمان تصفیه‌خانه می‌گردید. این شرکت اقدام به طراحی مخزن متعادل ساز با ظرفیت 700 مترمکعب در شبانه‌روز با سازه بتنی کرده و پس از ساخت آن اقدام به طراحی سیستم هوادهی به‌صورت دیفیوزری (عمقی) جهت جلوگیری از ته‌نشینی ذرات در این واحد کرده و در حال حاضر مخزن مذکور در حداکثر راندمان در حال بهره‌برداری می‌باشد. کلیه خطوط هوادهی توسط تیم اجرایی این شرکت در محل اجرای پروژه (کنگان) طراحی و اجرا شد.

آسان پالایش زیست بوم_پروژه
آسان پالایش زیست بوم_پروژه

پروژه بهینه‌سازی تصفیه‌خانه فاضلاب کارخانه رادیاتور سایپا

مجموعه مذکور دارای دو تصفیه‌خانه بهداشتی و صنعتی با ظرفیت 350 مترمکعب در شبانه‌روز است. تصفیه‌خانه فاضلاب بهداشتی به روش EAAS طراحی شده بود که به دلیل افزایش فاضلاب ورودی، خروجی کیفیت مناسبی نداشته و عملاً تصفیه‌خانه از مدار خارج شده بود.
تیم کارشناسی شرکت مهندسی آسان پالایش زیست ‌بوم پس از بررسی شرایط تصفیه‌خانه، روش MBBR را جهت افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه به آن مجموعه پیشنهاد نمود که پس از عقد قرارداد و نهایتاً اجرای طرح پیشنهادی توسط این مجموعه خروجی تصفیه‌خانه به معیارهای استاندارد موردنظر رسید.
تصفیه‌خانه فاضلاب صنعتی آن مجموعه نیز به دلیل طراحی نامناسب، از کارایی مناسبی برخوردار نبود که پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط این شرکت خروجی تصفیه‌خانه به استانداردهای موردنظر رسید.

تیم کارشناسی شرکت مهندسی آسان پالایش زیست ‌بوم پس از بررسی شرایط تصفیه‌خانه 350 متر مکعبی، روش MBBR را بعنوان جایگزین فرآیند EAAS جهت افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه به آن مجموعه پیشنهاد و اجرا نمود. تصفیه‌خانه فاضلاب صنعتی آن مجموعه نیز به دلیل طراحی نامناسب، از کارایی مناسبی برخوردار نبود که پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط این شرکت خروجی تصفیه‌خانه به استانداردهای موردنظر رسید.

آسان پالایش زیست بوم-پروژه

پروژه طراحی و ساخت پکیج کلر زنی انبار شرکت دیجی کالا

آب مصرفی انبار دیجی کالا واقع در سعید آباد شهریار بدلیل وجود آلودگی میکروبی، توسط پکیج کلر زنی شرکت آسان پالایش زیست بوم گندزدایی شده و در سیستم شبکه اماده مصرف گردید.

متعلقات:

شاسی کلر زنی از جنس فولاد ضد زنگ با پوشش اپوکسی.

دوزینگ پمپ ایتالیا injecta.

موتور و گیربکس ABB.

تابلو برق Hyundai.

مخزن پلی اتیلنی طبرستان.

شافت و پروانه استیل 316.

مدت زمان ساخت: 2روز.

مدت زمان اجرا: 1 روز.

آسان_پالایش_زیست_بوم

پروژه طراحی و ساخت آشغال گیر مکانیکی شرکت شیر گوشت نمونه

ساخت سه عدد آشغالگیر مکانیکی با سه درجه مختلف جداسازی جهت جداسازی آشغال های تولید شده در دامداری شرکت گوشت نمونه.

زمان اجرای طرح: 20 روز.

ابعاد : آشغال گیر ها ابعاد 70*50*50 با بدنه فولادی به همراه پوشش ضد خورندگی.

موتور: 0.75کیلووات به همراه گیربکس کاهنده دور موتور.

از جمله ویژگی های این طرح :

 • استفاده بهینه از آهن الات.
 • بهره برداری راحت.
 • راندمان بالا و کاهش دوره زمان سرویس.
 • سند بلاست قبل از رنگ زنی و پوشش اپوکسی جهت جلوگیری از خوردگی.
 • نصب آسان.
آشغالگیر_آسان پالایش زیست بوم

پروژه بازسازی سیستم هوادهی سطحی تصفیه‌خانه فاضلاب شرکت مهنوش

تصفیه‌خانه مذکور جهت تصفیه فاضلاب بهداشتی برای تولید پساب با استاندارد خروجی آبیاری فضای سبز طراحی گردیده است. روش تصفیه فاضلاب در این تصفیه‌خانه روش تلفیقی بی‌هوازی و  سیستم لجن فعال می‌باشد.

به دلیل افزایش عمر سیستم هوادهی و عدم رسیدگی به‌موقع، سیستم هوادهی دچار پوسیدگی از قسمت شافت و پروانه شده بود و همچنین الکتروموتور دچار مشکلات فنی شده بود.

تیم کارشناسی و تیم فنی این شرکت با ارائه راه‌کارهای مناسب و اقدام مناسب، مشکلات فوق را مرتفع نموده و تصفیه‌خانه در شرایط ایده آل تحویل بهره‌بردار گردید.

 ازجمله اقدامات شرکت آسان پالایش زیست بوم جهت بهینه‌سازی تصفیه‌خانه موردنظر می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بازدید اولیه.
 • ارائه راه‌کارهای موجود و برآورد مالی ابتدایی.
 • برگزاری جلسه نهایی و عقد قرارداد.
 • ارائه برنامه زمانی.
 • تعمیر و نصب و راه‌اندازی مجدد.

1

اسکرول به بالا